24 cze

Zaproszenie na Jasną Górę

Szanowni Państwo,

Zgodnie z powstałą już tradycją spotkamy się już po raz czwarty na Jasnej Górze aby oddać wszystkie nasze sprawy i nadzieje w opiece naszej Królowej.

Cztery lata temu odznaczyliśmy klasztor Jasnogórski Krzyżem Służby Niepodległości chcąc podziękować za trwanie przy wartościach katolickich i narodowych oraz bycie stale u stóp naszej Matki. 

Zdecydowaliśmy wtedy, że nasze Zjazdy będą się odbywać właśnie tu aby czerpać z wielowiekowej tradycji polskiej i budować przyszłość naszą na trwałym fundamencie.

W tym roku obchodzimy 45 rocznicę pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Ojczyzny podczas której usłyszeliśmy: ” Nie lękajcie się otwórzcie drzwi Chrystusowi” oraz “Niech stąpi Duch Twój i odnowi oblicze Ziemi, Tej Ziemi…” te chwile zmieniły wielu z nas na zawsze. Obudziliśmy się do walki o własną przyrodzona godność dziecka Bożego. Przypomnieliśmy sobie, że mamy prawo bycia wolnymi i nic nie może nas zniewolić oprócz własnej słabości. Podnieśliśmy głowy i uwierzyliśmy, że w naszych rękach spoczywa nasza przyszłość. Nic nie mogło nas zatrzymać. Ze słów, które padły do nas żadne się nie zestarzało, są tak samo mocne dziś jak 45 lat temu. Wtedy garnęliśmy się do Ojca Świętego jak kiedyś apostołowie do Chrystusa mówiąc: “Do kogóż pójdziemy? Ty masz dla nas słowa życia wiecznego”. Dokonaliśmy wyboru i stanęliśmy aby świadczyć. Minęło wiele lat. Życie nas nie szczędziło, ale te chwile są w nas ciągle. 

W tym roku obchodzić będziemy także bolesną rocznicę śmierci ks. Jerzego Popiełuszki, bestialsko zamordowanego przez służby PRL-owskie. Jest to okazja do sięgnięcia do jego słów, który czyniły ludzi wolnymi. 

Chcemy kolejny raz zaczerpnąć z tych źródeł aby odkryć na nowo wyzwania naszego czasu. Chcemy spojrzeć przez pryzmat wartości na drogę którą zmierza świat i kraj nasz i odświeżyć fundament na którym możemy budować aby nasz gmach się nie za trząsł ale przetrwał każdą burzę. 

29 czerwca spotkamy się pod hasłem:

“Tożsamość jako fundament naszej przyszłości”

Zastanowimy co nas buduje, a co osłabia.

Zjazd rozpoczniemy Mszą św.

Następnie nastąpi uroczystość przyjęcia w grono Dam i Kawalerów Krzyża Służby Niepodległości kolejnych osób.

Przez dwa dni będziemy konstruowali naszą wizje przyszłości Polski w kontekście naszych doświadczeń. Drugiego dnia sformujemy nasz plan dla Polski, podejmiemy uchwały Zjazdu o kierunkach działania naszego środowiska w celu 

Plan naszego spotkania:

29.06.2024

11.45 Zbieramy się pod pomnikiem Kardynała Wyszyńskiego

12.00 Apel Jasnogórski

Złożenie kwiatów pod pomnikiem Kardynała Stefana Wyszyńskiego

Uformowanie marszu i przejcie pod pomnik Jana Pawła II

Złożenie kwiatów pod pomnikiem Jana Pawła II 

14.30 Msza św. w Kaplicy cudownego Obrazu Matki Boskiej

15.30 Uroczyste wręczenie Krzyży Służby Niepodległości (sala różańcowa)

Rozpoczęcie Zjazdu

17.30 Obiad

Zakwaterowanie w hotelu

19.00 Kontynuacja obrad Zjazdu( Sala konferencyjna Dom Pielgrzyma)

30.06.2024

8.00 śniadanie

9.30 Msza św

10.30 Obrady Zjazdu cd. (sala różańcowa)

11.00 Zwiedzanie Jasnej Góry z przewodnikiem

Zakończenie obrad Zjazdu

Zaproszenie w formie elektronicznej dołączam do maila

w imieniu Zarządu Fundacji

Agnieszka Hałaburdzin-Rutkowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *