4 Sty

Zebrania Kierownictwa Fundacji 20.12.2016

PROTOKÓŁ

z Zebrania Kierownictwa Fundacji

20.12.2016

  1. Na wstępie zebrani wnosili uwagi do przedstawionego projektu zaproszenia na obchody Narodowego Dnia Żołnierzy wyklętych w dniu1 marca 2017 r. Projekt zaproszenia i wniesione uwagi maja być jeszcze skonsultowane ze Stowarzyszeniem Łagierników.
  2. Prezes Tadeusz Stański przedstawił ocenę obecnej sytuacji politycznej w Polsce. Skrytykował warcholskie zachowanie opozycji w Sejmie i na ulicach oraz blokowanie głosowania nad budżetem państwa.
  3. Zebrani uważali, że PIS nie prowadzi skoordynowanej polityki informacyjnej, brakuje mu taktyki w działaniu przy obecności totalnej opozycji, której działania zmierzają do destabilizacji sytuacji w kraju i obalenia rządu. To, co dzieje się pod Sejmem jest elementem walki o przywództwo w opozycji między Petru a Schetyną i świadczy o tym, że to są działania przeciwko Polsce.
  4. Prezes przedstawił plan działania na najbliższy miesiąc;

– przygotowanie przez prof. Wiesława Wysockiego propozycji składu komitetu honorowego do obchodów 1 marca Dia Żołnierzy Wyklętych.

– przygotowanie zamian strukturalnych we władzach Fundacji i zgłoszenie ich do KRSu.

– Zorganizowanie spotkania ok. 30 organizacji w których kapelanem jest ks. Józef Maj.

Na zakończenie Tadeusz Stański wysnuł tezę, że obecna sytuacja świadczy o gniciu systemu umowy przy „okrągłym stole” i wrócił do koncepcji budowania nowej siły politycznej.

Postanowiono, że następne zebranie Kierownictwa odbędzie się we wtorek 27.12br.

Protokołował; Waldemar Pernach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *