25 Lut

Protokół Zebrania Kierownictwa Fundacji 25.02.2020r.

Protokół

Zebranie 25.02.2020 Kierownictwa Fundacji

Budynek PAST-y p.IX

 1. Informacje dotyczące uroczystości 29.02.2020r.
  • Nagłośnienie -zorganizowane przez Tadeusza Stańskiego
  • Asysta wojskowa zapewniona po rozmowie z Gen. Głąbem
  • Wieniec zamówiony Tadeusz Skański
  • Będzie pododdział z klasy mundurowej ze szkoły Milewicza zapewniła Mirosława Niewiarowska
  • Prowadzić będzie Wiesław Wysocki. Wystąpienia:

– Wiesław Wysocki

– Tadeusz Krawczak

– Tadeusz Stański

– Andrzej Melak

 • Józef Maj -modlitwa
 • W drodze wyjątku dopuścimy przeczytanie listu od Kasprzyka przez jego reprezentantkę
 • Nagranie wydarzenia – Solidarni 2010 mają w tym czasie uroczystość na Bródnie Kwatera 45N nie mogą więc nagrywać wydarzenia. Z Dariuszem Jaworskim będzie rozmawiał Tadeusz Stański
 • Potrzebne dwa długie kije do transparentu – Agnieszka Hałaburdzin-Rutkowska zobowiązała się do użyczenia od Solidarnych 2010
 1. Informacja od Andrzeja Dombromicza:

5 marca szykowany jest protest przed Pałacem Prezydenckim. Będzie to protest-pikieta z kilkoma banerami. Zdecydowano, że telewizja i KOD-owcy nie zostaną dopuszczeni do manifestacji. W imieniu rozgoryczonego środowiska wypowiadać będzie się Wojciech Dobrzyński. Już w czerwcu miała być ustawa dotycząca uhonorowania środowisk opozycji niepodległościowej. Kasprzyk wskazuje na niespójność oczekiwań środowiska osób represjonowanych. Część środowiska występuje o średnią krajową, Na spotkaniu z min. Kasprzykiem Dobrzyński zaproponował, aby była to średnia UB-ecka przed obniżką. Minister zdawał się być zainteresowany tą propozycją dał telefon do swojego dyrektora, aby umówić się na spotkanie. Wojtek dzwonił w tej sprawie, ale rozmówca twierdził, że nic nie i spotkanie się nie odbyło. Art.19 Konstytucji mówi: „Rzeczpospolita Polska specjalną opieką otacza weteranów walk o niepodległość, zwłaszcza inwalidów wojennych.” Zaś Prezydent Rzeczpospolitej zgodnie z art. 126 pkt 2 „… czuwa nad przestrzeganiem Konstytucji…” Dlatego to właśnie Prezydent jest właściwym adresatem oczekiwań środowisk opozycjonistów, że ujmie się za nimi.

 1. Tadeusz Stański decyzje:
  1. Nie popieramy pikiety w okresie wyborczym mimo poparcia dla oczekiwań naszego środowiska. Zbyt wielkie jest ryzyko politycznego chaosu w wypadku przegranej Andrzeja Dudy, aby ci, którzy sterali swe życie w walce o niepodległą Rzeczpospolitą nie wykazali się odpowiedzialnością za państwo.
  2. Należy także przyjrzeć się tej inicjatywie, czy przypadkiem nie jest próbą rozbicia naszego środowiska i może jest to wykorzystywa przez obce służby do osłabienia naszego znaczenia.

 

Protokołowała

Agnieszka Hałaburdzin-Rutkowska

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *