18 Wrz

PROTOKÓŁ ze spotkania Kierownictwa Fundacji 12.09.2017r

Po dokonaniu przez Tadeusza Stańskiego oceny ostatnich uroczystości organizowanych przez i przy udziale Fundacji zabrał głos Mirek Widlicki jako organizator Widowiska Historycznego Zrzutu Cichociemnych ZAPORA, które odbędzie się na łąkach w pobliżu miejscowości Łosina koło Wyszkowa 16 września b.r. Uznał on, że organizacja imprezy jest daleko zaawansowana i brakuje jeszcze załatwienia autobusu na dojazd z Warszawy.
Tadeusz Stański, jako Prezes Fundacji otrzymał zaproszenie od płk. Reya z Ambasady USA na ceremonię jego pożegnania. Postanowiono wręczyć mu album o gen, Józefie Hallerze z podziękowaniem za czynny udział Pana Pułkownika w organizacji uroczystości pod pomnikiem Błękitnej Armii w roku 2016 i 2017tym.
W trakcie posiedzenia nadeszła korespondencja z NBP, dotycząca organizacji sesji ekonomicznej podczas  której przedstawiony będzie dorobek podziemnych organizacji niepodległościowych. W liście padła propozycja aby Fundacja złożyła w tej sprawie wniosek do rozpatrzenia w przewidzianym trybie. W związku z rozbieżnościami w pierwotnych ustaleniach postanowiono sprawę wyjaśnić i ich wynik przedstawić na następnym posiedzeniu.

Prot; Waldemar Pernach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *