23 Sie

Protokół z zebrania Kierownictwa Fundacji 22.08.17

 

Podczas nieobecności Prezesa Fundacji Tadeusza Stańskiego, który jest na delegacji służbowej we Wrocławiu, zebranie prowadził Waldemar Pernach.

  1. Na wniosek Ali Cybuli potwierdzono udział Fundacji w pracach nad rozszerzeniem działania t.zw. ustawy kombatanckiej. Postuluje się aby podwyższyć ustalone 400 złotowe renty, do kwoty emerytur ubeckich, tym działaczom, którzy mają w sumie przychody niższe.
  2. Krzysztof Lancman referował przygotowania do uroczystości w dniu 2 września b.r. w Puszczy Białej z okazji 73 rocznicy bitwy oddziałów AK pod Pecynką.
  3. Mirek Widlicki zapraszał na odsłonięcie pomnika żołnierzy wyklętych, które odbędą się 3 września w Wodyniach.

Natomiast 16.09 b.r. w rocznicę zrzutu cichociemnych z majorem Dekutowskim, będzie miała miejsce pod Wyszkowem rekonstrukcja tego wydarzenia. W roli cichociemnych wystąpią żołnierze z oddziału GROM. Wezmą też udział żołnierze z oddziałów Obrony Terytorialnej Kraju. Prowadzić wydarzenie będzie redaktor Piotr Otrębski z Radia Warszawa. Na koniec odbędzie się koncert i poczęstunek przygotowany przez wojsko i okolicznych mieszkańców.

  1. Waldemar Pernach zapoznał zebranych z pracami nad sesją prezentującą koncepcje ekonomiczne formacji niepodległościowej w okresie 1976-1990. 16 sierpnia wysłano do Narodowego Banku Polskiego, który jest współorganizatorem spotkania, plan i zakres sesji i oczekujemy teraz na odpowiedź.

 

Prot: Waldemar Pernach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *